חימום מים בגז

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר עכשיו!

זה אמנם לא המודל הנפוץ ביותר לחימום מים בישראל, אבל ביותר ויותר בתים בארץ ובעולם אפשר למצוא מנגנוני חימום מים בגז, שמחליפים את מנגנוני החימום החשמליים והבזבזניים. איך בדיוק עובד חימום מים בגז? מדוע נחשבת שיטת חימום זאת ליעילה יותר מאשר חימום בחשמל? מה נדרש בכדי להתקין מנגנון כזה בבית קיים? האם כדאי להתקין מערכת חימום בגז בבית חדש בתהליכי בנייה? ממי אפשר להזמין מערכות חימום בגז והאם יש להן יתרון כלכלי על פני מערכות החימום בחשמל? את כל התשובות לכל השאלות הללו נותנים לכם בשורות הבאות, המומחים של המרכז לבניה פרטית, המתמחה בניהול פרויקטים, תכנון וביצוע של פרויקטי בנייה פרטית במודל בנה ביתך.

מה זה אומר חימום מים בגז?

כיום, מרבית הבתים בישראל מסתמכים על אנרגיית החשמל לצורך חימום המים בעונת החורף. טכניקת חימום זו מבוססת על מכל מים גדול (דוד חשמל) שבמרכזו מותקן גוף חימום חשמלי. גוף החימום מופעל ומחמם את כל המים שבדוד. תהליך חימום זה כרוך בצריכה גבוהה של חשמל והוא אורך זמן שיכול לארוך בין חצי שעה למספר שעות, בהתאם לגודל הדוד, הטמפרטורה בחוץ ותקינות המערכת. חימום מים בגז היא טכניקת חימום שמבוססת על חימום מים באמצעות אנרגיית גז. תהליך החימום מבוצע באמצעות הבערת להבת אש המחממת את המים בצנרת ומספקת מים חמים בטמפרטורה הדרושה ובזמן אמת. איך זה בדיוק עובד? נסביר כעת.

איך עובד חימום מים בגז?

מערכות חימום מים בגז מבוססות על מערכת גז פשוטה שיודעת פשוט מאוד להבעיר להבת אש. המערכת כוללת בתוכה צינור סליל עשוי נחושת דרכו זורמים המים לאחר חיבור המערכת לקו המים הביתי. מתחת לצינור הסליל בוערת למעשה להבת הגז שמחממת את הצינור ואת המים הזורמים בתוכו. השימוש בצינור נחושת מסולסל נועד לאפשר את חימום המים והבאתם לטמפרטורה גבוהה באופן מיידי. סלסול הצינור מאפשר למים לשהות לפרק זמן ארוך יותר מעל להבת הגז, מאשר הזמן שהיו שוהים מעליה לו היה הצינור ישר. הנחושת נחשבת למוליכה מעולה של חום ולכן מאפשרת קליטה מרבית של אנרגיית החום המסופקת על ידי להבת הגז. המים נכנסים למעשה למערכת כשהם קרים לחלוטין, וכעבור פחות משניה הם יוצאים ממנה כשהם בטמפרטורה שיכולה להגיע גם ליותר מ-50 מעלות צלזיוס.

מהם היתרונות של חימום מים בגז?

בהתאם לתיאור הפעולה של מערכת חימום מים בגז כפי שהבאנו אותו לעיל, בולט במיוחד היתרון המרכזי של מערכות אלה, קרי חימום מיידי של המים. בעוד שמערכות החימום בחשמל דורשות מכם להדליק את המערכת ולהמתין שעות עד שהמים מגיעים לטמפרטורה הרצויה, במקרה של מערכת חימום מים בגז אתם יכולים פשוט להיכנס למקלחת, לפתוח את ברז המים ובכך להפעיל גם באופן אוטומטי את להבת הגז שבין רגע מייצרת עבורכם מים חמים בזמן אמת. אין צורך בהכנה, אין צורך לזכור להדליק את הדוד ואין צורך להמתין להתחממות המים. החימום מבוצע באופן מיידי והוא מגיע לטמפרטורות גבוהות במיוחד. היתרון השני הוא היעילות והעלות של השימוש במערכת. מאחר והחימום מבוצע באופן ישיר על המים שבהם נעשה שימוש, הרי שאין מצב של חימום דוד שלם רק כדי לעשות מקלחת של אדם אחד שלאחריה נותרים המים בדוד להתקרר. מעבר לכך, נחשב הגז לזול יותר מאשר חשמל ולכן בסך הכל, יודעות מערכות חימום מים בגז לייצר חיסכון גם באמצעות יעילות הפעולה וגם באמצעות השימוש במקור אנרגיה זול יותר.

האם ניתן להתקין מערכת חימום בית בגז בבית קיים?

התשובה היא בהחלט כן ואפשר להתקין מערכת כזאת גם בבית חדש בתהליכי בנייה. חיבור המערכת הוא מאוד פשוט ודורש חיבור כניסה ויציאה לקו המים הביתי וכן חיבור לקו הגז הביתי. המערכת יודעת לעבוד על אספקת גז מרכזית או על גז מבלונים ללא שום הבדל. יחד עם זאת, התקנת המערכת חייבת להתבצע על ידי גורם מורשה לביצוע עבודות גז. המרכז לבניה פרטית מציעה לכל לקוחותיה את האופציה של התקנת מערכת חימום מים בגז, הן בשל יעילותה והן בשל עלויות התפעול הזולות שלה לאורך שנים. ההתקנה מבוצעת כמובן על ידי טכנאי גז מורשים של המרכז לבניה פרטית.
אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר עכשיו!

אולטרה גז

לחברת "אולטרה גז" נסיון של מעל 10 שנים בתחום שירותי טכנאות גז. הטכנאים שלנו הם טכנאי גז מוסמכים רמה 2. בזכותם אנו מסוגלים להציע מגוון גדול של שירותי גז איכותיים ובטוחים עבור מכשירי גז ביתיים כמו גם עבור ציודים ומכשירי גז תעשייתיים.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!